logo AndaluzYa Aga Stauss

Moja Sztuka w Wydaniu Andaluzyjskim…

Przyznam Wam się dziś do czegoś… Ponad 10 lat zajęło mi oswajanie się z nowym klimatem śródziemnomorskim i tutejszym środowiskiem artystycznym. Przez ten okres po cichutku i nieśmiało tworzyłam sobie swoje prace nie chwaląc się za bardzo światu… Aż w lipcu 2017 roku, koleżanka malarka, Anna Nosowicz namówiła mnie na powieszenie swojej mikro-wystawy w Konsulacie Honorowym RP w Maladze *było to możliwe dzięki uprzejmości Agnieszki Grabarczyk.

MicroExpo 2017

Potem było kilka wystaw grupowych między innymi jesienią 2017 w Galerii Costa del Sol wystawa `Abstrakcje´, wystawa świąteczna podczas Christmas Charity Event w Galerii Avanti w La Cala de Mijas, czy wystawa artystów z Centro de Artes w Mijas Pueblo.

Galeria Avanti 2017

W czerwcu 2018 znów wróciłam z moimi pracami do Malagi, z wystawą ilustracji serii `El Insomnio´i `La Migraña´ w ARTSENAL w Muelle Uno. To było super doświadczenie, znaleźć się w tak przyjaznej artystycznej przestrzeni i w towarzystwie innych tak różnorodnych prac twórców z Malagi i okolic. 

W październiku tego samego roku odbyła się moja pierwsza indywidualna wystawa retrospektywna, pokazująca różne prace z okresu andaluzyjskiego, tzn. rysunki, ilustracje, malarstwo. Był to naprawdę wyjątkowy wieczór z kilku powodów: po pierwsze ze względu na miejsce czyli Galeria Mirel we Fuengiroli, gdzie mieszkam od ponad 13 lat, po drugie dzień wernisażu, który był również dniem 18tych urodzin mojej córki Zuzanny, po trzecie spotkanie w gronie przyjaciół, którzy mogli dotrzeć i być ze mną w tym ważnym dla mnie dniu. DZIĘKUJĘ jeszcze raz wszystkim!

W tym samym roku, za namową mojej przyjaciółki malarki Ewy Kołosowskiej, zostałam członkiem Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Maladze APLAMA i tak zaczęłam uczestniczyć w życiu artystyczno-wystawienniczym środowiska malageńskiego. Dwa razy do roku Aplama organizuje wystawy zbiorowe swoich członków zatytułowane `PRESENCIAS´, gdzie można zaprezentować swoje aktualne prace i spotkać się w artystycznym gronie.

Wiosną i latem 2019 miałam przyjemność wystawienia swoich prac wraz artystami z Centro de Artes Mijas Pueblo. A jesienią tego roku dołączyłam do ekipy ProyectARTE i wzięłam udział w kilku wystawach zbiorowych w Castaño Oscuro w Maladze.

Przy okazji ¨Miesiąca Picassowskiego¨ w październiku 2019 miałam przyjemność brać udział w kilku wystawach m.in. w Galerii Javiera Román.

Tej jesieni pokazałam również swoje prace w dwóch przepysznych gastro-galeriach: Arte y Cocina we Fuengiroli i Gastronauta w Maladze. Polecam obydwa miejsca, ze względu na znakomity klimat i wyśmienite jedzenie!

Jeszcze na początku tego wyjątkowego roku 2020 udało mi się zakwalifikować na II Biennale rysunku w Maladze `Las Huellas del Dibujo´z moim rysunkiem/kolażem `Samotność´ i wziąć udział w super kobiecym wydarzeniu artystycznym czyli wernisażu wystawy organizowanej przez Galerię Javiera Román w Maladze zatytułowanej `De Ellas, Por y Para Ellas´ z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, gdzie prezentowały swoje prace malarki, fotografki, rzeźbiarki, performerki, kobiety-artystki.

A potem nastały ¨czasy zarazy¨… ale o tym już w innym poście.

2 odpowiedzi na “Moja Sztuka w Wydaniu Andaluzyjskim…”

  1. Ada pisze:

    Przyjemnie się czyta, czekam na następną porcję 😘

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.