logo AndaluzYa Aga Stauss

O mnie

Kim jestem?  Artystką z wieczną migreną żyjącą na południu Hiszpanii i realizującą swój autorski projekt AndaLUZya, czyli tworzenie sztuki poprzez głeboką introspekcję, jako swego rodzaju ekspresję terapeutyczną, wizualizację podróży wgłąb siebie i intuicyjne kreowanie obrazów inspirowanych bezsennością i bólem…  

Nazywam się Aga Strauss, jestem absolwentką Wydziału Projektowania Form Przemysłowych oraz Projektowania Biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Po obronie dyplomu z wyróżnieniem w 1999 roku przez całe moje zawodowe życie zajmowałam się projektowaniem mebli, biżuterii, aranżacją wnętrz. W tym czasie wychowywałam także dwójkę wspaniałych dzieci, a w każdej wolnej chwili, czyli głównie nocą, rysowałam i malowałam.

W 2006 razem z rodziną wyjechałam z Polski aż na południe Europy, na piękne wybrzeże słonecznej Andaluzji, gdzie od lat wreszcie przede wszystkim maluję obrazy w swojej domowej pracowni. Jestem także członkiem Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Maladze APLAMA.
Dodatkowo prowadzę zajęcia z malarstwa i rysunku z elementami arteterapii dla dzieci i dorosłych w Centrum Sztuki  w Mijas oraz pracuję jako projektant wnętrz dla klientów posiadających tu nieruchomości.